Výuka zpěvu na Smíchově (Praha 5)

V současnosti mám naplněnou kapacitu. Je možné se domluvit na jednorázové konzultaci nebo nahrávání. Děkuji za pochopení.

Hlas je náš jedinečný hudební nástroj, který máme všude s sebou. Každý může zpívat, jen se toho nebát.

Na lekcích zpěvu pracujeme pomocí hlasových a dechových cvičení na rozšíření hlasového rozsahu, sebejistějším projevu a plynulých přechodech mezi jednotlivými hlasovými rejstříky/mody. Učíme se pracovat s hlasitostí, barvou tónu, správným frázováním a interpretací. Vždy mě zajímá, jaký žánr nebo typ písní má konkrétní člověk rád a spolu pak sestavujeme repertoár, kterému se věnujeme na hodinách.

Kdo ke mně chodí na lekce?

Od roku 2014, kdy jsem začala předávat svoje praktické znalosti pěvecké techniky, prošly mou smíchovskou učebnou desítky lidí ve věku 7 - 65 let. V současnosti se zaměřuji na práci s dospělými, respektive lidmi od 15 let, kteří většinou spadají do některé z následujících kategorií:

 • Takzvaní "nezpěváci"
  Touží si prvně v životě zazpívat celou písničku. Nemají však v hlase dostatečnou jistotu, bojují s intonačními problémy a často i psychickými bloky.
 • Sboroví zpěváci a zpěvačky
  Nezřídka narážejí na technické problémy při přechodech do vysokých, nebo naopak nízkých hlasových poloh. Chtějí se naučit hlas zesílit do sebevědomého forte a udržet delší frázi bez nádechu.
 • Zpěváci a zpěvačky zpívající v kapelách
  Někteří zpívají už déle, jiní se teprve osmělují vysněnou kapelu založit. Chtějí zapracovat na pěvecké technice, sebevědomém sólovém projevu, zjistit víc o práci s mikrofonem a věnovat se interpretaci vlastních nebo převzatých písní.
 • Písničkáři a písničkářky
  Zpívají své písně a sami se u toho doprovázejí. Kvůli této "dvojroli" jim ale často nezbývá dostatek kapacity na vyvážený hlasový projev, který by si přáli mít.
 • Amatéři, kteří prostě rádi zpívají a chtěli by zpívat více a lépe 🙂

Kromě lekcí nabízím také možnost nahrávání písní s vlastním nebo mým klavírním doprovodem v domácím studiu na Praze 4. Více informací o nahrávání najdete zde.

Moje pěvecká praxe a vzdělání

Zpívám od nejútlejšího dětství, prošla jsem dětským sborem, absolvovala lekce sólového zpěvu v Dětské opeře Praha a v ZUŠ, účastnila se seminářů uznávaných hlasových pedagožek Ivany Vostárkové a Aleny Tiché. V současnosti pravidelně navštěvuji workshopy vedené certifikovanými lektory CVT (Complete Vocal Technique).
Zpívám šansony v triu Chouette, vystupuji jako písničkářka s autorským repertoárem a působím v komorním sboru Subito.

Ceník lekcí | Dárkové poukazy

Lekce (60 minut): 700 Kč

Zvýhodněné předplatné

Měsíční zvýhodněné předplatné je možné uplatnit na čtyři po sobě následující lekce. To znamená, že ho využijete, pokud chodíte pravidelně každý týden.

 • Předplatné zakoupené do 31. 12. 2023: 4 lekce za 2 500 Kč (625 Kč za lekci)
 • Předplatné zakoupené od 1. 1. 2024: 4 lekce za 2 600 Kč (650 Kč za lekci)

V případě zrušení lekce ze strany klienta méně než 24 hodin předem si účtuji poplatek za lekci ve 100% výši. Děkuji za pochopení.

Dárkové poukazy

Chcete darovat hodiny zpěvu nebo nahrání písničky jako dárek? Skvělý nápad! Nabízím následující typy dárkových poukazů:

 • Poukaz na lekce zpěvu - vystavím na Vámi zvolený počet lekcí
 • Poukaz "Nahraj si song v domácím studiu"
 • Poukaz "Nahraj si song v domácím studiu + konzultace"
 • Poukaz v hodnotě 1000 Kč / 1500 Kč / 2000 Kč na lekce, nahrávání, nebo konzultace

Platnost dárkových poukazů je 6 měsíců od vystavení.

Zajímá Vás něco dalšího? Rádi byste někomu věnovali dárkový poukaz? Ozvěte se mi.

 

 

Reference:

"Eliška vás rozezpívá, i když se vaše sebevědomí usilovně brání. Prostě najde cestu, jak na vás. Takže pokud váháte, tak nemusíte, prostě to zkuste a budete stejně nadšení, jako já."

Monika Š.

 

"Na zpěv k Elišce jsem začala chodit, protože jsem si přála zpívat hlasitěji a uvolněněji, bez staženého krku a strachu z chyb. Neměla jsem žádné předchozí zkušenosti ze sboru apod. Při svém zpěvu jsem slyšela každou nedokonalost a bylo pro mě obtížné to překonat, ale Eliška byla neskutečně trpělivá, milá, klidná. Postupně jsem se dokázala uvolňovat a zároveň trénovat oporu hlasu. Elišku můžu jen doporučit, a to nejen těm, kteří jsou odhodlaní, ale i těm méně odvážným, kteří si moc nevěří. V útulném prostředí Eliščiny pracovny s krásným výhledem do zeleně se do toho může pustit každý."

Anna M.

 

"Zpěv mi přináší úplně jiné prožitky a pocity než u jakýchkoliv jiných koníčků a zájmů, je to pro mě nový způsob projevu emocí a sebe sama. Hrozně se mi líbí jak Eliška pracuje s představami a přirovnáními, aby člověku co nejblíže popsala, jak má zpívat a daný tón si představit. Navíc je to i typ relaxace a meditace, protože člověk musí být u zpěvu maximálně uvolněný, ale přitom velmi koncentrovaný. Je to prostě paráda :-))"

Dorka

 

"Hodiny s Eliškou byly pro mne velmi uvolňující a zábavné. Naučila jsem se, jak pracovat se svým tělem, aby v něm hlas zněl přirozeně silněji bez nezdravého tlaku na hlasivky. Jak se účinně rozezpívat, jak pracovat s dechem a jak hlasu pomoci pohybem nebo představou."

Bára K.

 

"Co mi hodiny dávají:

-radost
-změnil se mi způsob života (např. při pravidelných cestách autem trénuju zpěv s rádiem...)
-sebevědomí při jednání s cizími lidmi
-zajímavé hledání "ztraceného hlasu" po úrazu....."

Petr H.

 

"Nejvíc oceňuji velice důkladnou práci s barvou tónu pomocí pohybu celého těla a různých představ. Navíc se mi Eliška perfektně strefuje do vkusu výběrem písní, které se učíme."

Bára P.

 

Máte zájem o pravidelné lekce zpěvu nebo občasné konzultace? Chcete si nahrát písničku na studiový mikrofon? Chcete věnovat konzultaci někomu blízkému? Ozvěte se mi.